Briti majú vážne obavy z omikronu, poslanci schválili nové opatrenia i napriek vzbure v Johnsonovej strane

Dolná snemovňa britského parlamentu schválila okrem iného aj vyžadovanie potvrdenia o zaočkovaní alebo negatívneho testu pri vstupe do nočných klubov.

15.12.2021 (Webnoviny.sk) – Britskí zákonodarcovia v utorok večer odhlasovali schválenie nových obmedzení na potlačenie šírenia nového variantu koronavírusu omikron.

Dolná snemovňa britského parlamentu v rámci opatrení, ktoré nadobudnú účinnosť tento týždeň, schválila nosenie rúšok vo väčšine vnútorných priestorov v Anglicku a zmeny v pravidlách samoizolácie. Najspornejším opatrením je vyžadovanie potvrdenia o zaočkovaní alebo negatívneho testu na koronavírus pri vstupe do nočných klubov a na podujatia s veľkým počtom účastníkov.

Viac o téme: Koronavírus

Premiér Boris Johnson čelil počas hlasovania veľkej vzbure zákonodarcov vo svojej vlastnej Konzervatívnej strane, keďže až 97 poslancov sa vyslovilo proti týmto nariadeniam. Tie však napokon prešli vďaka podpore opozičnej Labouristickej strany.

Podľa ministra zdravotníctva Sajida Javida je variant omikron „vážnou hrozbou“ a dodal, že táto mutácia môže v Spojenom kráľovstve denne infikovať až 200-tisíc ľudí.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti majú vážne obavy z omikronu, poslanci schválili nové opatrenia i napriek vzbure v Johnsonovej strane © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *