Čaputová je zarmútená teroristickým útokom vo Viedni, označila ho za nezmyselný a nehumánny čin

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová dôrazne odsúdila teroristický útok, ktorý v pondelok 2. novembra otriasol centrom Viedne. V tlačovej správe to uviedol jej hovorca Martin Strižinec. Hlava štátu zároveň kontaktovala rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena, ktorému zaslala aj sústrastný telegram.

„Dôrazne odsudzujem tento nezmyselný a nehumánny čin, ktorý popiera všetky hodnoty civilizovanej spoločnosti a úcty k ľudskému životu. Nesmieme dovoliť, aby v tejto zložitej chvíli naše spoločnosti ovládol strach a hnev. Naše zdieľané hodnoty sú silnejšie než nenávisť, extrémizmus a terorizmus. V tejto ťažkej chvíli vyjadrujem v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj vo svojom mene, Vám a rodinám obetí, úprimnú sústrasť a zraneným želám skoré uzdravenie,” uviedla Čaputová v telegrame.

Svoju spolupatričnosť prezidentka vyjadrila aj v statuse na sociálnej sieti, kde uviedla, že je hlboko zarmútená hanebným teroristickým útokom vo Viedni a myslí na rodiny obetí, na zranených a na ľudí v Rakúsku. „Sme jednotní v tom, že sa postavíme proti nenávisti a terorizmu,” uviedla v statuse.

Viac o téme: Teroristický útok vo Viedni

Pondelňajšia streľba vo Viedni si vyžiadala štyroch mŕtvych civilistov. Obeťami sú dvaja muži a dve ženy, informuje spravodajský portál ORF.at. Mŕtvy je aj podozrivý útočník, ktorý mal útočnú pušku a falošnú samovražednú vestu. Zastrelila ho polícia.

Po útoku tiež skončilo vo viedenských nemocniciach 17 zranených, vrátane jedného policajta. Najmenej šesť osôb je zranených vážne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok vo Viedni

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, teroristický útok vo Viedni
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová je zarmútená teroristickým útokom vo Viedni, označila ho za nezmyselný a nehumánny čin © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *