V Spišskej Kapitule sa rozlúčili so zosnulým biskupom Štefanom Sečkom

3.11.2020 (Webnoviny.sk) –

V Spišskej Kapitule sa v utorok 3. novembra rozlúčili so zosnulým spišským diecéznym biskupom Štefanom Sečkom. V Katedrále sv. Martina slúžil pohrebnú svätú omšu za účasti najbližšej rodiny, kňazov a viacerých biskupov bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský.

Po svätej omši bude telo zosnulého biskupa pochované na cintoríne na Kapitule. Informuje o tom KBS na svojej webstránke.

Košický arcibiskup Bernard Bober v kázni pripomenul Sečkov život a úlohy, ktoré mu boli zverené. „Z lásky ku Kristovmu krížu vedel náš Štefan úprimne milovať i odpúšťať,“ pripomenul. Poďakoval zároveň všetkým, ktorí stáli pri zosnulom biskupovi v posledných mesiacoch života.

Štefan Sečka zomrel 28. októbra v nemocnici v Levoči. Trpel vážnou chorobu srdca a bol diabetik a, ako uvádza KBS, na následky týchto chorôb aj zomrel. Úmrtie nebolo spojené s ochorením COVID-19.

Viac k témam: pohreb, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Spišskej Kapitule sa rozlúčili so zosnulým biskupom Štefanom Sečkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *