Česko má druhý prípad variantu omikron, ide o úzky kontakt prvej nakazenej osoby

Za uplynulých 24 hodín v Česku potvrdili 19 482 nových infekcií koronavírusom.

9.12.2021 (Webnoviny.sk) – V Českej republike zistili druhý prípad nákazy variantom koronavírusu omikron. Potvrdila to v stredu hovorkyňa Krajskej hygienickej stanice v Liberci.

Úzky kontakt prvej nakazenej osoby

V rodine 60-ročnej ženy z Liberca, u ktorej na konci novembra potvrdili infekciu omikronom, sa objavil ďalší príbuzný s rovnakým variantom vírusu.

Viac o téme: Koronavírus

„Je to druhý prípad potvrdeného omikronu, ide o úzky kontakt prvej nakazenej osoby. Od začiatku bola táto osoba v karanténe, takže z toho nijaké ďalšie kontakty nevyplývajú,“ povedala hovorkyňa Krajskej hygienickej stanice v Liberci Zuzana Balašová.

Hovorca libereckej nemocnice spresnil, že druhý nakazený je s najväčšou pravdepodobnosťou muž. Informuje o tom portál TN.cz.

Výzva ministra Vojtěcha občanom

Druhý prípad nákazy omikronom v Česku na mikroblogovacej sieti Twitter potvrdil aj minister zdravotníctva v demisii Adam Vojtěch (za ANO). „Prosím, buďte opatrní a dodržiavajte ochranné opatrenia,“ vyzval občanov na záver svojho príspevku.

Prvú nákazu variantom omikron v ČR definitívne potvrdili 29. novembra. Ide o ženu pochádzajúcu z Liberca, ktorá sa vraj vrátila domov z dovolenky v Namíbii, na ktorej bola spolu s manželom.

Za uplynulých 24 hodín v Česku potvrdili 19 482 nových infekcií koronavírusom. Ochoreniu COVID-19 v krajine podľahlo ďalších 61 ľudí, čím sa počet obetí od vypuknutia pandémie vyšplhal na 34 034.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko má druhý prípad variantu omikron, ide o úzky kontakt prvej nakazenej osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *