Čo bude s postom šéfa envirorezortu? Máme viaceré varianty, hovorí Danko

SNS plánuje oznámiť nové informácie v súvislosti s obsadením postu ministra životného prostredia.

23.10.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) plánuje v utorok okolo 11:00 oznámiť nové informácie v súvislosti s obsadením postu ministra životného prostredia. Po rokovaní predsedníctva strany to uviedol jej predseda Andrej Danko pre médiá.

Ujasňovali si pozície

Na stretnutí sa dohodli na postupe komunikácie poslaneckého klubu, ale aj o spôsobe jeho fungovania.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Danko taktiež rokoval aj s jednotlivými poslancami za SNS a ujasňovali si pozície. „Teraz ešte prebiehajú bilaterálne rokovania v rámci možných kandidátov, zajtra o 11:00 by sme chceli povedať finálne stanovisko SNS k celej situácii,“ povedal Danko.

Svojvôľa hlavy štátu

Dodal, že stanovisko prezidentky Zuzany Čaputovej nevymenovať Rudolfa Huliaka (SNS) za ministra životného prostredia rešpektujú, ale považujú to za svojvôľu hlavy štátu.

Danko zároveň uviedol, že majú viaceré varianty. „Môžeme podporiť vládu Smeru-SD a Hlasu-SD a byť tichým koaličným partnerom. Odmietame, aby nám prezidentka určovala, ktorý kandidát má za SNS vykonávať mandát,“ povedal Danko.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister životného prostredia SR, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Prezidentka SR, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Čo bude s postom šéfa envirorezortu? Máme viaceré varianty, hovorí Danko © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *