Diecéza na Sardínii sa ospravedlnila za vyjadrenia biskupa. Deťom povedal, že Santa Claus neexistuje

Biskup počas náboženskej slávnosti povedal skupine detí, že Santa neexistuje a jeho červený kostým vytvorila spoločnosť Coca-Cola pre publicitu.

11.12.2021 (Webnoviny.sk) – Rímskokatolícka diecéza na talianskom ostrove Sicília sa verejne ospravedlnila za to, že jej biskup povedal skupine detí, že Santa Claus neexistuje. Notská diecéza na sociálnej sieti Facebook uviedla, že biskup Antonio Stagliano nemal dva týždne pred Vianocami v úmysle zmariť sny detí.

Stagliano podľa talianskych médií počas náboženskej slávnosti povedal, že Santa neexistuje a jeho červený kostým vytvorila spoločnosť Coca-Cola pre publicitu.

Diecézny šéf komunikácie Alessandro Paolino vysvetlil, že Stagliano sa snažil zdôrazniť skutočný význam Vianoc a príbeh svätého Mikuláša – prenasledovaného biskupa, ktorý dával darčeky chudobným.

„Určite nesmieme ničiť predstavivosť detí, ale čerpať z nej dobré príklady pozitívne pre život. Takže Santa Claus je efektívnym obrazom, ktorý vyjadruje dôležitosť dávania, štedrosti a zdieľania. Ale keď tento obrázok stratí zmysel, uvidíte Santa Clausa ako konzumizmus, túžbu vlastniť, kupovať, kupovať a znova kupovať, potom ho musíte prehodnotiť tým, že mu dáte nový význam,“ uviedol Paolino.

Biskupove vyjadrenie sa stretlo s ostrou kritikou rodičov. Niektorí síce privítali jeho úsilie sústrediť sa na katolícky význam Vianoc, ďalší ho však obvinili zo zasahovania do rodinných tradícií a osláv a ničenia nálady detí, ktorých mladosť narušila pandémia.

Viac k témam: Santa Claus
Zdroj: Webnoviny.sk – Diecéza na Sardínii sa ospravedlnila za vyjadrenia biskupa. Deťom povedal, že Santa Claus neexistuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *