Dlhší núdzový stav na Slovensku je podľa Krajniaka potrebný, padol aj návrh na obmedzenie alkoholu

11.11.2020 (Webnoviny.sk) – Núdzový stav je pre nemocnice a zariadenia sociálnych služieb potrebný. Uviedol to pred rokovaním vlády minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Situácia je horšia ako predtým

Podľa neho je úplne jedno, či sa predĺži núdzový stav na 30, 45 alebo 90 dní, keďže vláda ho bude predlžovať dovtedy, kým to bude potrebné. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) rovnako nepochybuje o opodstatnení predĺženia núdzového stavu, keďže situácia na Slovensku je horšia, ako keď núdzový stav prijímali.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podotkol, že o tom, koľko dní bude núdzový stav trvať, rozhodnú na vláde. Z hľadiska právnych názorov sa podľa Naďa spoľahnú na úsudok ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Ministri to uviedli pred stredajším rokovaním vlády.

Krajniak poukázal, že v núdzovom stave vie rezort práce lepšie zásobovať ochrannými pomôckami a ďalšími materiálmi všetky zariadenia sociálnych služieb, a to aj tie, ktoré nevlastní a nie je ich zriaďovateľom. Dodal, že v prípade potreby dokážu vďaka núdzovému stavu presunúť ľudí z iných zariadení na účel starostlivosti.

Opodstatnenie nočného vychádzania

V nočnom vychádzaní vidí Krajniak opodstatnenie. Vníma ho ako zníženie času, počas ktorého budú ľudia najmä v nočných hodinách požívať alkohol.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že osobne na Ústrednom krízovom štábe SR navrhol, aby sa iba od určitej hodiny mohli konzumovať alebo nalievať alkoholické nápoje. Ako dodal, jeho návrh neprešiel.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva SR Richard Sulík vo svojom profile na sociálnej sieti v utorok 10. novembra uviedol, že bude dôrazne apelovať na to, aby sa núdzový stav o ďalších 90 dní nepredĺžil. Ústredný krízový štáb v pondelok 9. novembra odporučil predĺženie núdzového stavu.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), núdzový stav, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Dlhší núdzový stav na Slovensku je podľa Krajniaka potrebný, padol aj návrh na obmedzenie alkoholu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *