Banskobystrickí cestári sú na zimu pripravení, nakúpili viac ako 40 ton posypového materiálu

11.11.2020 (Webnoviny.sk) – Banskobystrická regionálna správa ciest a.s. (BBRSC) je pripravená na zimnú údržbu ciest v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK).

Ako agentúru SITA informoval odborný referent pre komunikáciu BBSK Marek Mačica, krajskí cestári v tomto roku kúpili 19 120 ton chloridu sodného, 21 900 ton inertného posypového materiálu a 288 ton chloridu horečnatého. Do konca tohto týždňa majú byť všetky skládky posypových materiálov naplnené na sto percent.

Techniku obnovia až o rok

Aktivovanie zimnej služby sa začína jej vyhlásením predsedom predstavenstva BBRSC. „Stane sa tak ihneď, ako dôjde k zhoršeniu počasia a predpoveď bude naznačovať príchod zimných podmienok. Minulý rok bola zimná služba aktivovaná 29. novembra,“ informuje BBRSC s tým, že dispečerská a spravodajská služba zimnej údržby už bola aktivovaná k 1. novembru.

Banskobystrickí krajskí cestári v tomto roku neinvestovali do obnovy techniky, ale plánujú tak urobiť v roku 2021. Podnik sa v aktuálnom období venoval opravám a príprave techniky, ktorá je k dispozícii.

Udržuje tisíce kilometrov ciest

Banskobystrická regionálna správa ciest bola založená na základe uznesenia Zastupiteľstva BBSK v roku 2007 za účelom správy a údržby ciest II. a III. triedy, mostných objektov vo vlastníctve kraja a investičnej činnosti na týchto cestách.

Jej jediným akcionárom je BBSK. Banskobystrická regionálna správa ciest zabezpečuje zimnú údržbu takmer 2 455 kilometrov ciest II. a III. triedy, ktoré vlastní kraj, a okrem toho aj na približne 612 kilometroch ciest I. triedy vo vlastníctve štátu.

Viac k témam: Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC), údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Banskobystrickí cestári sú na zimu pripravení, nakúpili viac ako 40 ton posypového materiálu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *