Električky v Bratislave zrazili troch ľudí, 14-ročný chlapec zahynul

Všetky tri prípady súviseli s nepozornosťou chodcov.

21.10.2023 (SITA.sk) – Za posledné dva dni evidujú bratislavskí dopravní policajti tri zrážky chodcov s električkami MHD na území Bratislavy. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v dvoch prípadoch utrpeli chodci zranenia, vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocnici.

Nepozornosť chodcov

„Jeden prípad skončil tragicky, 14-ročný chlapec utrpel pri zrážke zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedol hovorca. Zároveň upozornil, že všetky tri prípady súviseli s nepozornosťou chodcov.

Od začiatku tohto roka pritom evidujú v hlavnom meste celkovo šesť zrážok chodcov s električkami. „V tejto súvislosti chodcom opäť pripomíname, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov,“ zdôraznil Szeiff.

Ako dodal, električka má v porovnaní s autami výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil.

Ohrozenie života

„Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke,“ doplnil hovorca.

V stredu 18. októbra približne o 8:00 zrazila električka chodkyňu na Karloveskej ulici. Ďalšia nehoda sa stala v rovnaký deň na rovnakej ulici krátko pred 10:00.

Električka zrazila chodca, ktorý rovnako ako v prvom prípade skončil so zraneniami v nemocnici. Vo štvrtok 19. októbra krátko po 15:00 na Vajnorskej ulici zrazila električka 14-ročného chlapca, ktorým svojim zraneniam podľahol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: MHD Bratislava, Tragická nehoda, zrážka chodca s električkou
Zdroj: SITA.sk – Električky v Bratislave zrazili troch ľudí, 14-ročný chlapec zahynul (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *