Generálna prokuratúra preverí prípady, ktoré mal na starosti obvinený Kováčik

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prokuratúra preverí zákonnosť rozhodnutí vo veciach, ktoré dozoroval obvinený špeciálny prokurátor Dušan K. Ako informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

„Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková sa 26. októbra stretla so zástupcom Úradu špeciálnej prokuratúry Alexandrom Bíróom a riaditeľmi odborov, na ktorom oznámila svoje rozhodnutie – opatrenie a uložila im preveriť všetky veci, ktoré mal JUDr. D. K. pridelené na dozor a osobitne preveriť zákonnosť a dôvodnosť rozhodnutí vo veciach, v ktorých zastavil trestné stíhanie,“ povedala hovorkyňa.

Obvineného Dušana K. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 22. októbra. Neskôr polícia oznámila, že špeciálny prokurátor čelí obvineniam z korupcie, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Špecializovaný trestný súd následne rozhodol o jeho vzatí do väzby. Dušan K. proti rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Viac k témam: korupcia, špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna prokuratúra preverí prípady, ktoré mal na starosti obvinený Kováčik © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *