Prešov otvoril mestský úrad pre verejnosť, vstup však povolia len s negatívnym testom na COVID-19

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Mestský úrad v Prešove je od pondelka 2. novembra opäť čiastočne otvorený pre verejnosť. Vstup bude umožnený iba občanom, ktorí sa preukážu negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Pripomenul, že na základe rozhodnutia vlády SR naďalej platí na celom Slovensku zákaz vychádzania. Toto obmedzenie sa však od 2. novembre nevzťahuje na osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu alebo certifikátom Ministerstva zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu, ktoré boli vydané od 29. októbra do 1. novembra. „Vzhľadom na to bude Mestský úrad v Prešove od 2. novembra čiastočne otvorený pre verejnosť,“ uviedol Tomek.

Klientske centrum a matričný úrad na Jarkovej 26 budú fungovať každý pracovný deň, okrem štvrtka, v čase od 8:00 do 14:00. Vstupovať do budovy bude možné len po jednej osobe. Podmienkou bude, aby sa každý občan pri vstupe preukázal potvrdením o negatívnom teste a občianskym preukazom.

V rovnakom režime bude fungovať aj podateľňa na Hlavnej 73. „Všetkým obyvateľom však dôrazne odporúčame, aby prichádzali na úrad iba v nevyhnutných prípadoch. Zároveň prosíme občanov, aby uprednostnili telefonickú alebo e-mailovú komunikáciu,“ uviedol Tomek.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, výsledky testov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešov otvoril mestský úrad pre verejnosť, vstup však povolia len s negatívnym testom na COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *