Haváriu vojenského lietadla v Stredomorí neprežilo päť vojakov

Letectvo vyslalo do regiónu ďalšie letky a vo východnom Stredomorí operuje aj lietadlová loď USS Gerald R. Ford, ktorá má na palube celý rad lietadiel.

13.11.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 12. novembra 19:31

Pri piatkovej havárii amerického vojenského lietadla vo východnom Stredomorí počas výcvikovej misie zomrelo päť príslušníkov amerických ozbrojených síl. V nedeľu to oznámilo veliteľstvo amerických ozbrojených síl v Európe (EUCOM).

Všetci piati členovia posádky zahynuli, keď sa stroj zrútil „počas rutinnej misie na doplnenie paliva v rámci vojenského výcviku“.

Haváriu lietadla nad Stredozemným morom EUCOM oznámilo v sobotu s tým, že jej príčinu vyšetrujú, ale nič nenaznačuje nepriateľskú aktivitu. V nedeľu veliteľstvo uviedlo, že „okamžite začalo pátracie a záchranné úsilie vrátane blízkych amerických vojenských lietadiel a lodí“.

Nebolo bezprostredne známe, ktorej zložke amerických ozbrojených síl lietadlo patrilo. Letectvo vyslalo do regiónu ďalšie letky a vo východnom Stredomorí operuje aj lietadlová loď USS Gerald R. Ford, ktorá má na palube celý rad lietadiel.

Viac k témam: Americká armáda, Havária lietadla, Pásmo Gazy, Stredozemné more, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk – Haváriu vojenského lietadla v Stredomorí neprežilo päť vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *