Izraelské jednotky nakrátko vstúpili do Pásma Gazy, zasiahli niekoľko cieľov

Udialo sa tak v čase, keď po viac ako dvoch týždňoch ťažkých náletov naďalej hrozí rozsiahlejšia pozemná invázia Izraelčanov.

27.10.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda uviedla, že jej vojaci a tanky v noci na štvrtok nakrátko vstúpili do severnej časti Pásma Gazy a zasiahli niekoľko cieľov militantov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Udialo sa tak v čase, keď po viac ako dvoch týždňoch ťažkých náletov naďalej hrozí rozsiahlejšia pozemná invázia Izraelčanov.

Masy zranených po náletoch

Izraelské nálety zdevastovali časti Pásma Gazy, pričom štvrte zanechali v troskách a nemocnice v Gaze sa snažia liečiť masy zranených s ubúdajúcimi zdrojmi.

Organizácia Spojených národov (OSN) varovala, že jej v Pásme Gazy dôjde palivo, čo ju prinútilo výrazne obmedziť pomoc na obliehanom území.

Najsmrteľnejšia vojna

Vojna je najsmrteľnejšou z doterajších piatich vojen v Pásme Gazy pre obe strany. Hamasom riadené ministerstvo zdravotníctva v stredu uviedlo, že najmenej 6 546 Palestínčanov bolo zabitých a 17 439 ďalších utrpelo zranenia.

Na okupovanom Západnom brehu Jordánu bolo zabitých viac ako 100 Palestínčanov a 1 650 bolo zranených pri násilnostiach a izraelských náletoch po prekvapivom útoku Hamas na Izrael zo 7. októbra.

Boje si v Izraeli podľa izraelských predstaviteľov vyžiadali viac ako 1 400 obetí, väčšinou civilistov, ktorí zahynuli pri útoku Hamasu. Izraelská armáda v stredu uviedla, že v Gaze je stále 222 rukojemníkov. Dosiaľ boli prepustení štyria z nich.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Izraelské jednotky nakrátko vstúpili do Pásma Gazy, zasiahli niekoľko cieľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *