K štátnym sviatkom pribudne 28. október, voľno v práci ani príplatky však nečakajte

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Počet štátnych sviatkov sa zvýši na šesť. Poslanci v utorok 2. novembra totiž schválili novelu zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch, ktorou sa novým štátnym sviatkom stane 28. október – Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu.

Tento deň síce bude štátnym sviatkom, ale nebude dňom pracovného pokoja. Parlament koaličnú novelu podporil 82 hlasmi. Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu sa zároveň vyradí spomedzi pamätných dní.

Vďaka pozmeňovaciemu návrhu nebude 28. október ako štátny sviatok dňom pracovného pokoja ani sviatkom v zmysle príslušných ustanovení Zákonníka práce, keďže Zákonník práce obsahuje viacero ustanovení, ktoré sa týkajú osobitnej právnej úpravy pre dni pracovného pokoja i pre sviatky.

Dňa 28. októbra 1918 vznikol samostatný česko-slovenský štát. Podľa predkladateľov novely ide o jeden z najvýznamnejších dní v novodobej histórii Slovenska.

Viac k témam: Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu, štátny sviatok
Zdroj: Webnoviny.sk – K štátnym sviatkom pribudne 28. október, voľno v práci ani príplatky však nečakajte © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *