Koronavírus zasiahol aj do radov armády, v karanténe je takmer 300 slovenských vojakov

6.11.2020 (Webnoviny.sk) – K 5. novembru je aktuálne v karanténe 280 profesionálnych vojakov. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková po tom, čo musel ísť šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) do povinnej karantény.

Dôvodom je jeho kontakt s osobou pozitívne testovanou na ochorenie COVID-19. Ako ďalej potvrdila, minister obrany, štátny tajomník rezortu Marian Majer, generálny tajomník služobného úradu ministerstva Peter Kozák a tiež náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko majú k 5. novembru negatívny výsledok antigénového testu na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

„Zároveň upozorňujeme, že k zdravotnému stavu iných konkrétnych osôb sa pre citlivosť informácií a potrebu súhlasu vyjadrovať nebudeme. Opakujeme však, že kľúčový personál je pravidelne testovaný a pre maximálnu bezpečnosť všetkých vojakov a zamestnancov sme prijali adekvátne protiepidemiologické opatrenia,“ dodala Kakaščíková.

Viac k témam: karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus zasiahol aj do radov armády, v karanténe je takmer 300 slovenských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *