Prezident nerozhoduje o akomkoľvek použití vojska, Čaputová odpovedala na otvorený list od Fica

6.11.2020 (Webnoviny.sk) – Do kompetencií prezidentky nepatrí rozhodovanie o akomkoľvek použití vojska počas núdzového stavu. V odpovedi na otvorený list Robertovi Ficovi (Smer-SD) to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

Tú predseda Smeru v stredu 4. novembra v otvorenom liste požiadal o o vysvetlenie nasadenia vojakov pri celoplošnom testovaní či zdravotnícku výpomoc bez jej súhlasu.

„Nie každé použitie ozbrojených síl počas núdzového stavu si vyžaduje nariadenie mimoriadnej služby, čo platí aj v prípade vyčlenenia a použitia vojakov na plnenie úloh v zmysle uznesení vlády z 9. a 18. októbra 2020,“ uviedla v odpovedi prezidentka.

Fico žiadal vysvetlenie prezidentky o využitie armády v núdzovom stave, pretože sa podľa neho udialo opakovane bez súhlasu a rozhodnutia prezidentky. Bývalý trojnásobný premiér túto situáciu vnímal ako porušenie ústavného zákona.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, predseda strany Smer-SD, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident nerozhoduje o akomkoľvek použití vojska, Čaputová odpovedala na otvorený list od Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *