Krymský most bude definitívne zničený v pravú chvíľu, vraví hovorca námorníctva Pletenčuk

Zelenskyj ešte v lete konštatoval, že Krymský most je pre Ukrajinu legitímnym terčom.

25.10.2023 (SITA.sk) – Zničenie mosta spájajúceho pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovom Krym je iba otázka času. Ako referuje web Ukrajinská pravda, hovorca ukrajinského námorníctva Dmytro Pletenčuk uviedol, že obrancovia nakoniec zničia Krymský most, keď si to situácia vyžiada.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„My si na symboliku na rozdiel od Rusov nepotrpíme. To veľmi pomáha pri vedení bojových akcií s obmedzenými prostriedkami. Ak majú za úlohu niečo niekam odniesť na narodeniny takzvaného prezidenta Ruskej federácie, tak my niečo také nemáme. A preto nám to trochu uľahčuje úlohu. Preto, samozrejme, tento most bude zničený. Bude však zničený, keď si to situácia vyžiada,“ vyhlásil Pletenčuk.

Zdôraznil, že ukrajinské ozbrojené sily most zničia, „keď bude potrebné odrezať logistické chvosty Krymu a urobiť z neho ostrov“. „Preto treba počkať na správnu chvíľu,“ povedal hovorca námorníctva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ešte v lete konštatoval, že Krymský most je pre Ukrajinu legitímnym terčom, pretože ho okupanti využívajú na prepravu zbraní, a tento terč treba podľa neho „neutralizovať“.

Viac k témam: Krym, Krymský most, Ruská federácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, ukrajinské ozbrojené sily, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Krymský most bude definitívne zničený v pravú chvíľu, vraví hovorca námorníctva Pletenčuk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *