Lavrov pricestoval do Severnej Kórey, ide o najnovšiu z diplomatických aktivít medzi oboma krajinami

Začiatkom týždňa Lavrov sprevádzal ruského vodcu Vladimira Putina na návštevu Pekingu.

18.10.2023 (SITA.sk) – Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov prišiel v stredu do Severnej Kórey. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Tass. Ďalšia ruská agentúra RIA Novosti uviedla, že počas jeho dvojdňovej návštevy Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) má na programe stretnutie s jeho tamojšou rezortnou kolegyňou Čche Son-hui. Naposledy bol Lavrov v Severnej Kórei v roku 2018.

Začiatkom týždňa Lavrov sprevádzal ruského vodcu Vladimira Putina na návštevu Pekingu.

Lavrovova cesta do KĽDR je najnovšia z diplomatických aktivít medzi oboma krajinami. Ruský minister obrany Sergej Šojgu už v júli navštívil Severnú Kóreu a severokórejský vodca Kim Čong-un v septembri zas cestoval do Ruska. Aj Putin dostal pozvanie do KĽDR, ale termín návštevy zatiaľ neoznámili.

Posilňovanie rusko-severokórejských vzťahov v ostatnom období vyvoláva obavy a špekulácie o tom, že by KĽDR mohla dodať Rusku vojenskú techniku a muníciu, aby doplnilo vyčerpané zásoby v dôsledku jeho vojny na Ukrajine. Biely dom v piatok uviedol, že Severná Kórea dodala Rusku viac ako 1 000 kontajnerov s vojenským materiálom a muníciou pre jeho vojnu.

Viac k témam: oficiálna návšteva, rusko-severokórejské vzťahy, ruský minister zahraničia
Zdroj: SITA.sk – Lavrov pricestoval do Severnej Kórey, ide o najnovšiu z diplomatických aktivít medzi oboma krajinami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *