Maďarsko testuje ruskú vakcínu proti koronavírusu, rokujú aj o možnej domácej výrobe

24.11.2020 (Webnoviny.sk) – Maďarsko napreduje s testovaním ruskej vakcíny proti koronavírusu, ktorej vzorky dostalo minulý týždeň ako prvé v Európe. Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó uviedol, že desať počiatočných dávok vakcíny Sputnik V budú v jeho krajine testovať na bezpečnosť a účinnosť. Minulý týždeň Szijjártó oznámil, že maďarský výrobca liekov a jeho ruskí partneri rokujú o možnej domácej výrobe vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus

Vakcína Sputnik V, ktorú Rusko v auguste predstavilo ako prvú registrovanú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 na svete, nedokončila pokročilé klinické testy a dosiaľ ju neposúdila Európska lieková agentúra. V Rusku ju už dostali zdravotnícki pracovníci a ďalšie vysoko rizikové skupiny.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Maďarsko podľa svojho ministra zahraničia tiež rokuje s tromi čínskymi výrobcami vakcín a kúpilo aj 2,8 miliónov dávok čínskych antivirotík. Krajina má zároveň zarezervovaných 12 miliónov dávok vakcín od európskych a amerických výrobcov, ako sú AstraZeneca, Janssen a Pfizer a BioNTech.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Maďarsku, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko testuje ruskú vakcínu proti koronavírusu, rokujú aj o možnej domácej výrobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *