Maďarský minister zahraničia má koronavírus, z Thajska ho pošlú domov osobitným lietadlom

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó bol pozitívne testovaný na koronavírus po príchode na oficiálnu návštevu Thajska. Informovali o tom v stredu thajskí a maďarskí predstavitelia. Thajský minister zdravotníctva Anutin Charnvirakul uviedol, že Szijjártóa a jeho 12-člennú delegáciu testovali v utorok po tom, ako do krajiny pricestovali z Kambodže.

Pozitívny výsledok testu bol iba u šéfa maďarskej diplomacie. Szijjártó sa do vlasti vráti jedným lietadlom a ďalší členovia jeho delegácie iným lietadlom.

Viac o téme: Koronavírus

Maďarská delegácia mala byť v Thajsku na dvojdňovej návšteve s cieľom posilniť vzťahy, predovšetkým v ekonomickej oblasti. Maďarská tlačová agentúra MTI, ktorá citovala šéfa tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí, potvrdila, že Szijjártó bol pozitívne testovaný na koronavírus. Dodala však, že predtým, ako minulý mesiac odletel na svoju ázijskú cestu, boli výsledky jeho testov negatívne.

Viac k témam: Koronavírus, zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarský minister zahraničia má koronavírus, z Thajska ho pošlú domov osobitným lietadlom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *