Majerský vyzýva Šutaja Eštoka, aby bezodkladne komunikoval s Úradom na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša.

10.11.2023 (SITA.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby bezodkladne komunikoval s Úradom na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

Predseda kresťanských demokratov k tomu Šutaja Eštoka vyzval v súvislosti so štvrtkovým rozhodnutím Mestského súdu Bratislava IV, týkajúcim sa prvého policajného viceprezidenta Branka Kišša. O Majerského stanovisku informovala hovorkyňa KDH Lenka Halamová.

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša.

Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina, uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, už po 9 dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vydal koncom októbra organizačné opatrenie, ktorým od 1. novembra zrušil funkcie viceprezidentov PZ. Informoval o tom tlačový odbor rezortu vnútra.

V dôsledku opatrenia boli uvedeným dňom obaja viceprezidenti Branko Kišš a Damián Imre preložení na iné funkcie a bola zriadená nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

Viac k témam: Minister vnútra SR, viceprezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk – Majerský vyzýva Šutaja Eštoka, aby bezodkladne komunikoval s Úradom na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *