Šutaj Eštok porušil zákon, rozhodol súd a prvému viceprezidentovi PZ Kiššovi vrátil pracovné miesto

Rozhodol o tom Mestský súd Bratislava IV.

10.11.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 9. novembra 17:19

Mestský súd Bratislava IV vrátil na pôvodné pracovné miesto prvého viceprezidenta Policajného zboru (PZ) Branka Kišša. Informoval o tom jeho advokát Peter Kubina a uviedol, že im bolo doručené neodkladné opatrenie súdu, ktorý v celom rozsahu vyhovel ich návrhu.

„Máme tu teda prvé rozhodnutie súdu potvrdzujúce nezákonnosť konania ministra vnútra, už po 9 dňoch od podania návrhu. Čakáme na ďalších šesť. Nabudúce treba tie ceruzky lepšie zastrúhať,“ uviedol Kubina. Rozhodnutie je vykonateľné okamžite.

Ministerstvo vnútra SR chce využiť všetky zákonné opravné prostriedky proti uzneseniu súdu týkajúceho sa bývalého viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša, a to po doručení predmetného uznesenia.

„Predmetné uznesenie považujeme za vydané predčasne a bez toho, aby bolo rezortu vnútra umožnené vyjadriť sa k návrhu na jeho vydanie,“ informoval tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vydal koncom októbra organizačné opatrenie, ktorým od 1. novembra zrušil funkcie viceprezidentov PZ. Informoval o tom tlačový odbor rezortu vnútra.

V dôsledku opatrenia boli uvedeným dňom obaja viceprezidenti Branko Kišš a Damián Imre preložení na iné funkcie a bola zriadená nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Súdy, viceprezident
Zdroj: SITA.sk – Šutaj Eštok porušil zákon, rozhodol súd a prvému viceprezidentovi PZ Kiššovi vrátil pracovné miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *