Makó je na slobode, prokuratúra potvrdila jeho prepustenie z väzby

14.11.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 13. novembra 2020, 18:59

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) potvrdil prepustenie bývalého šéfa kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa z väzby.

„Dnešného dňa bol príkazom dozorového prokurátora prepustený z väzby obvinený L. M. Dozorový prokurátor dospel k uvedenému záveru po dôkladnom preskúmaní jednotlivých okolností danej trestnej veci a bol vzatý do úvahy aj postoj obvineného k trestnému konaniu,” uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Dodala, že vyšetrovanie prípadu ďalej pokračuje a embargo na poskytovanie informácií, ktoré vydal dozorový prokurátor, naďalej trvá.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici rozhodol o vzatí Ľudovíta Makóa do väzby ešte 20. septembra. Bývalý riaditeľ kriminálneho úradu Finančnej správy je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu obmedzovania osobnej slobody a z obzvlášť závažného zločinu vydierania. Dôvodom väzby bola obava z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Obvinený sa vtedy vzdal práva podať sťažnosť voči všetkým výrokom uznesenia.

Podľa medializovaných informácii sa obvinený priznal k trestnej činnosti a vypovedal aj o iných kauzách.

Viac k témam: akcia „Očistec“, prepustenie z väzby
Zdroj: Webnoviny.sk – Makó je na slobode, prokuratúra potvrdila jeho prepustenie z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *