Slovenská pošta vydala vianočnú poštovú známku, motívom je tradičná slovenská modrotlač

14.11.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta (SP) dnes vydala vianočnú známku pre rok 2020. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SP Iveta Dorčáková. Motívom tohtoročnej vianočnej známky s rozmermi 26,5 × 33,9 milimetra, ktorej cena bude 65 centov, je tradičná slovenská modrotlač.

Motívom je tradičná modrotlač

Námetom na motív poštovej známky je detail modrotlačovej tkaniny s motívom vianočnej hviezdy. S poštovou známkou bude súčasne vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou a s dátumom 13. novembra 2020 a domicilom mesta Bratislava.

Motívom obálky je zástera z modrotlačovej tkaniny, na pečiatke sa nachádza kvetinový motív. Autorom poštovej známky, obálky aj pečiatky je Adrian Ferda.

Kúpiť si môžete aj celinovú pohľadnicu

SP dnes vydáva aj celinovú pohľadnicu s natlačenou vianočnou známkou na adresnej strane. Motívom obrazovej časti celinovej pohľadnice je detail modrotlačovej tkaniny. Predajná cena celinovej pohľadnice je 1,05 eura.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta vydala vianočnú poštovú známku, motívom je tradičná slovenská modrotlač © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *