Maroš Žilinka vyzdvihol spoluprácu prokuratúry s Úradom pre verejné obstarávanie

Podľa šéfa Úradu pre verejné obstarávanie Miroslava Hliváka je Generálna prokuratúra SR kľúčová inštitúcia, ktorá má silné kompetencie pri vyvodzovaní zodpovednosti za nekalé praktiky vo verejnom obstarávaní v kontexte trestného práva.

17.12.2021 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka oceňuje činnosť Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) ako nezastupiteľnej kontrolnej inštitúcie. Vzájomnú spoluprácu s úradom považuje za zásadnú pre dôsledné presadzovanie a garantovanie zákonnosti. Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, skonštatoval to po dnešnom stretnutí s predsedom ÚVO Miroslavom Hlivákom.

Hlivák v tejto súvislosti povedal, že Generálna prokuratúra SR je kľúčová inštitúcia, ktorá má silné kompetencie pri vyvodzovaní zodpovednosti za nekalé praktiky vo verejnom obstarávaní v kontexte trestného práva. „Aj v tomto roku sme na generálnu prokuratúru postúpili naše zistenia v niekoľkých prípadoch, pričom o niekoľkých prípadoch sme už aj verejne informovali. Dnes sme s pánom generálnym prokurátorom nadviazali aj na náš posledný rozhovor ohľadom potreby sprísnenia legislatívy v oblasti machinácií vo verejnom obstarávaní,“ povedal Hlivák.

Keďže v októbri bola schválená zásadná novela zákona o verejnom obstarávaní, ktorá okrem iného uvoľňuje niektoré pravidlá, Hlivák zdôraznil, že je potrebné, aby spolu s účinnosťou tejto novely nadobudli účinnosť aj zmeny v oblasti machinácií vo verejnom obstarávaní. „Tieto legislatívne zmeny sme už odrokovali v konštruktívnom dialógu s pani ministerkou Máriou Kolíkovou, čo ma veľmi teší. Verím, že čoskoro budú legislatívne zmeny v danej oblasti predstavené verejnosti v rámci pripomienkového konania,“ dodal Hlivák.

Viac k témam: Generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Maroš Žilinka vyzdvihol spoluprácu prokuratúry s Úradom pre verejné obstarávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *