Merkelová adresovala Nemcom svoje posledné posolstvo. Dajte sa zaočkovať, odkázala

Merkelová sa prihovorila k národu prostredníctvom videoposolstva dva dni po tom, ako regionálni i federálni predstavitelia rozhodli o sérii opatrení, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu.

5.12.2021 (Webnoviny.sk) – Odchádzajúca nemecká kancelárka Angela Merkelová v sobotu pravdepodobne naposledy pred budúcotýždňovým odchodom z úradu vyzvala Nemcov, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Zákaz vstupu nezaočkovaným

Merkelová sa prihovorila k národu prostredníctvom videoposolstva dva dni po tom, ako regionálni i federálni predstavitelia rozhodli o sérii opatrení, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu.

Nezaočkovaní ľudia majú v Nemecku po novom zákaz vstupu do barov, reštaurácií, na rôzne podujatia a do obchodov s výnimkou nevyhnutných, ako sú potraviny či drogérie.

V Nemecku sa začalo nahlas debatovať aj o povinnom očkovaní na celoštátnej úrovni. Údajne by mohlo byť zavedené o niekoľko týždňov, najprv sa však o ňom bude diskutovať v parlamente.

Za nárastom prípadov stoja nezaočkovaní

Plne zaočkovaných proti koronavírusu je približne 68,9 % nemeckej populácie, čo je menej ako stanovený vládny cieľ na úrovni 75 %. Práve nezaočkovaní obyvatelia podľa mnohých expertov spôsobili v ostatných týždňoch prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19.

„Je to trpké, pretože sa tomu dalo vyhnúť. Vďaka účinným a bezpečným vakcínam máme kľúč vo vlastných rukách. Dajte sa, prosím, zaočkovať. Bez ohľadu na to, či je to prvé očkovanie alebo posilňovacia dávka. Každé očkovanie pomáha,“ skonštatovala Merkelová.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Merkelová adresovala Nemcom svoje posledné posolstvo. Dajte sa zaočkovať, odkázala © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *