Moskva varuje NATO pred sťahovaním jadrových zbraní do východnej Európy

Stoltenbergovo vyhlásenie označil Lavrov za „absolútne nezodpovedné“ a „poburujúce“.

3.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v stredu varoval NATO pred stiahnutím amerických jadrových zbraní na východ Európy, pokiaľ sa Nemecko rozhodne, že ich už nechce mať na svojom území.

Minister reagoval na vyjadrenie generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, ktorý tento mesiac vyhlásil, že ak nová nemecká vláda zmení svoju politiku v oblasti zdieľania jadrových zbraní, bude musieť aliancia zvážiť ich premiestnenie na východ. Stoltenbergovo vyhlásenie označil Lavrov za „absolútne nezodpovedné“ a „poburujúce“.

Nie je to len rozdúchavanie konfrontácie. Je to pokus vyprovokovať horúci konflikt,“ povedal Lavrov v príhovore k poslancom dolnej komory ruského parlamentu.

Vzťahy medzi Ruskom a NATO klesli na najnižšiu úroveň od skončenia druhej svetovej vojny po tom, čo Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym a podporilo separatistické povstanie, ktoré sa začalo na východe Ukrajiny v tom istom roku.

Viac k témam: Jadrové zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva varuje NATO pred sťahovaním jadrových zbraní do východnej Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *