Nemeckí poslanci schválili povinné očkovanie zdravotníkov, očakáva sa súhlas aj hornej komory parlamentu

Podľa ministra zdravotníctva je neslýchané, že niektorí ľudia, ktorí pracujú so zraniteľnými osobami, sa stále nedali dobrovoľne zaočkovať.

10.12.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 10. decembra, 14:08

Nemeckí zákonodarcovia v piatok podporili návrh zákona, ktorý vyžaduje, aby sa zamestnanci nemocníc a domovov dôchodcov nechali zaočkovať proti koronavírusu. Bolo to prvé z dvoch povinných očkovaní, o ktorých sa v Nemecku uvažuje.

Minister zdravotníctva Karl Lauterbach v parlamente vyhlásil, že je nerozumné, aby niektorí, ktorí pracujú s obzvlášť zraniteľnými skupinami ľudí, stále neboli očkovaní. „Toto povinné očkovanie je potrebné, pretože je úplne neprijateľné, aby po dvoch rokoch pandémie ľudia, ktorí nám boli zverení do starostlivosti, zbytočne umierali v ústavoch, pretože tam pracujú nezaočkovaní ľudia. Toto nemôžeme akceptovať,“ povedal Lauterbach.

Viac o téme: Koronavírus

V prospech povinného očkovania zdravotníkov bolo 571 zo 689 poslancov. Proti hlasovalo 80 zákonodarcov a 38 poslancov sa zdržalo hlasovania. Návrh zákona, ktorý je v zrýchlenom legislatívnom konaní, musí ešte odobriť horná komora parlamentu. Očakáva sa, že tak učiní ešte v priebehu piatka.

Druhý návrh zákona o povinnom očkovaní, ktorý sa považuje za spornejší, by sa mal týkať vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 v prípade všetkých obyvateľov Nemecka. Parlament by o ňom mohol rokovať na budúci mesiac.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, Povinné očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemeckí poslanci schválili povinné očkovanie zdravotníkov, očakáva sa súhlas aj hornej komory parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *