Nezaočkovaných ľudí nepustia v Nemecku do obchodov ani barov, výnimku majú len prekonaní

Dosluhujúca kancelárka Angela Merkelová tiež prezradila, že povinné očkovanie na celoštátnej úrovni by mohlo byť zavedené od februára 2022.

3.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko oznámilo rozsiahle nové obmedzenia pre ľudí, ktorí nepodstúpili vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. Ako informuje spravodajský portál BBC, nezaočkovaným osobám v Nemecku zakážu vstup do obchodov a barov.

Viac o téme: Koronavírus

Dosluhujúca kancelárka Angela Merkelová uviedla, že nezaočkovaným ľuďom bude zakázaný vstup na mnohé verejné miesta vrátane obchodov a podujatí, ktoré nie sú nevyhnutné. Výnimku budú mať len tí nezaočkovaní, ktorí sa nedávno zotavili z ochorenia COVID-19.

„Kultúra a voľný čas na celoštátnej úrovni budú sprístupnené len pre tých, ktorí sú zaočkovaní alebo sa uzdravili,“ povedala Merkelová. „Uvedomili sme si, že situácia je veľmi vážna a chceme pridať ďalšie opatrenia k tým, ktoré už boli prijaté,“ dodala 67-ročná politička.

Merkelová tiež prezradila, že povinné očkovanie na celoštátnej úrovni by mohlo byť zavedené od februára 2022. Najprv sa však o ňom bude diskutovať v parlamente.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezaočkovaných ľudí nepustia v Nemecku do obchodov ani barov, výnimku majú len prekonaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *