Nová česká vláda predlžovať núdzový stav nechce a ani nebude, Silvester praje reštauráciám

Aktuálne vyhlásený núdzový stav sa tak v Česku skončí 25. decembra.

19.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nová česká vláda nebude žiadať Poslaneckú snemovňu o predĺženie núdzového stavu. Premiér Petr Fiala to povedal na prvej tlačovej konferencii po menovaní kabinetu. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Núdzový stav sa tak v Česku skončí 25. decembra o polnoci. Bez neho prestanú platiť niektoré protipandemické opatrenia, medzi nimi obmedzenia otváracej doby v reštauráciách a nočných kluboch alebo organizovania vianočných trhov. Reštaurácie tak budú na Silvestra otvorené aj po 22:00.

Minister zdravotníctva Vlastimil Válek vysvetlil, že platiť budú opatrenia, ktoré sú podľa pandemického zákona. „Ak sa bude situácia vyvíjať negatívne, vláda bude rýchlo konať,“ uviedol.

Minister zdravotníctva z predošlej vlády Adam Vojtěch odporúčal novej vláde, aby predĺžila núdzový stav najmenej do začiatku budúceho roku. Súčasný núdzový stav je v Česku už tretí v spojitosti s koronavírusom.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Nová česká vláda predlžovať núdzový stav nechce a ani nebude, Silvester praje reštauráciám © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *