Organizácie v Trnavskom kraji získali milióny eur na ekologické projekty, ušetria na nákladoch

15.11.2020 (Webnoviny.sk) – Milióny eur z eurofondov získalo deväť organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja na zvýšenie podielu energie z obnoviteľných zdrojov. Vykurovanie v budovách piatich župných zariadení sociálnych služieb, troch kultúrnych inštitúciách a v jednej strednej škole bude čiastočne zabezpečované tepelnými čerpadlami.

Energetické aj ekonomické úspory

Domov sociálnych služieb pre dospelých v Moravskom svätom Jáne získal z eurofondov nenávratný finančný príspevok vyše 620-tisíc eur, ďalšie organizácie od 150 do 400-tisíc eur.

Deväť našich organizácií získalo vyše dva a pol milióna eur z eurofondov na inštaláciu tepelných čerpadiel v priebehu nasledujúceho roka. Vďaka nim dosiahnu energetické aj ekonomické úspory. Zároveň sa zníži produkcia skleníkových plynov, ktorá má negatívny vplyv na kvalitu ovzdušia. Teší ma, že aj takto pokračujeme v ochrane životného prostredia a tvorbe zeleného kraja,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Projekt pokryje 95 percent výdavkov

Eurofondy na tepelné čerpadlá získali domovy sociálnych služieb v Moravskom sv. Jáne, Jahodnej, Košútoch, Veľkom Mederi a Galante, gymnázium a knižnica v Senici, múzeum v Skalici a hvezdáreň v Hlohovci.

Ďalšie tri podobné projekty župných organizácií sa v súčasnosti nachádzajú v štádiu odborného hodnotenia. Nenávratným finančným príspevkom z operačného programu Kvalita životného prostredia je možné financovať 95 % oprávnených výdavkov projektov.

Viac k témam: obnoviteľné zdroje energie
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizácie v Trnavskom kraji získali milióny eur na ekologické projekty, ušetria na nákladoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *