Peter Sagan skončil v súťaži ebikov šestnásty. Síce trikrát spadol, ale dobre sa zabavil

Sagana od Top 10 delilo len 58 sekúnd.

27.8.2022 (Webnoviny.sk) –

• aktualizované 26. augusta 2022, 15:09

Peter Sagan v piatkovej súťaži na ebikoch na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike vo francúzskom Les Gets obsadil medzi mužmi 16. priečku a bol najlepší z kvarteta Slovákov.

Sklenárik a Knapec vypadli

V celkovom súčte za víťazom zaostal o 5:25 min. Na štart sa v piatok postavilo spolu 36 jazdcov. Luboša Staňa napokon klasifikovali na 18. pozícii (+5:50 min), Filip Sklenárik skončil na 24. mieste a Martin Knapec na 27. stupienku.

Sagan aj Staňo absolvovali všetkých 7 okruhov, Sklenárik a Knapec museli opustiť trať dve kolá pred koncom, keďže ich najlepší predstihli o jedno kolo.

Peter Sagan, ktorý v cestnej cyklistike súťaží vo farbách francúzskeho tímu TotalEnergies, už pred šampionátom v horskej cyklistike deklaroval, že do Les Gets nejde bojovať o cenné kovy, ale plánuje propagovať jedného zo svojich partnerov. Od Top 10 ho napokon delilo len 58 sekúnd.

„Na to, že nemám v tomto žiadne skúsenosti, tak to dopadlo dobre. Zabavil som sa dobre. Trikrát som spadol, ale nie veľmi vážne. Dobré to bolo,“ povedal Sagan vo videu na fejsbúku Slovenského zväzu cyklistiky (SZC).

Göldiová obhájila zlato

Zlato spred roka obhájil domáci Jérome Gilloux s náskokom 29 sekúnd pred krajanom a úradujúcim vicemajstrom sveta Hugom Pigeonom.

Bronz získal s mankom 42 sekúnd na víťaza Švajčiar Joris Ryf. Súťaž v cross country na horských bicykloch s prídavným elektronickým pohonom sa premiérovo konala v roku 2019.

Medzi ženami Slovensko nemalo zastúpenie a zlato získala Švajčiarka Nicole Göldiová, ktorá tiež obhájila najcennejší kov z talianskeho Val di Sole 2021. Striebro zostalo vo Francúzsku zásluhou Justine Tonsovej (+1:15 min) a bronz si vyjazdila ďalšia Švajčiarka Nathalie Schneitterová (+1:25 min).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Cyklistické preteky
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan skončil v súťaži ebikov šestnásty. Síce trikrát spadol, ale dobre sa zabavil © SITA Všetky práva vyhradené.