Počasie zamestnalo hasičov, v Bratislavskom kraji mali desiatky výjazdov

Odstraňovali aj spadnuté stromy aj elektrické vedenia.

26.12.2023 (SITA.sk) – Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Bratislavskom kraji a členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Bratislavského kraja zasahovali v priebehu soboty 23. decembra v súvislosti s nepriaznivým počasím celkom 87-krát.

Ako ďalej informoval hovorca bratislavských hasičov Štefa Koči, hasiči počas celého dňa a noci odstraňovali spadnuté stromy z ciest, miestnych komunikácií, elektrického vedenia, z osobných motorových vozidiel a zasahovali pri dopravných nehodách zapríčinených zlou poveternostnou situáciou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Sneženie v Bratislave (fotografie)

„Príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy zasahovali 26-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičskej stanice v Pezinku a Senci) zasahovali 14-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách zasahovali 5-krát a členovia dobrovoľných hasičských zborov mesta Pezinok, Stupava, dobrovoľných hasičských zborov obcí Svätý Jur, Píla, Ivanka pri Dunaji, Pernek, Tomášov, Stupava, Boldog, Láb, Záhorská Bystrica, Miloslavov, Blatné, Častá, Studienka, Bernolákovo a dobrovoľných hasičských zborov mestských častí Podunajské Biskupice, Staré Mesto, Ružinov, Rača, Petržalka a Rusovce zasahovali spolu 42-krát,“ povedal Koči.

Doplnil, že pri odstraňovaní následkov nepriaznivej poveternostnej situácie zasahovalo 59 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 81 členov Dobrovoľných hasičských zborov dokopy s 33 kusmi hasičskej techniky.

Viac k témam: Hasiči, Počasie
Zdroj: SITA.sk – Počasie zamestnalo hasičov, v Bratislavskom kraji mali desiatky výjazdov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *