Urobím to, čo sa stalo v Prahe, zavolal 63-ročný muž na linku 155

Muž sa vyhrážal, že zopakuje vraždenie v Prahe. Zadržali ho v mestskej časti Žiliny – Žilinská Lehota.

26.12.2023 (SITA.sk) – Trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy začal policajný vyšetrovateľ v súvislosti s telefonátom na Operačné stredisko integrovaného záchranného systému Bratislava z linky 155. Ako informovala žilinská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková, osoba v telefonáte uviedla: „Urobím to, čo sa stalo v Prahe“.

„Po prijatí oznámenia sme okamžite zahájili preverovanie, výsledkom ktorého bolo zadržanie podozrivej osoby. Príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline osobu zadržali v mestskej časti Žiliny – Žilinská Lehota. Šesťdesiatštyriročného muža si prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva v Žiline,“ uviedla Hovorkyňa.

Doplnila, že na prípade, ktorý si vyžaduje maximálne sústredenie a dôkladné vyšetrovanie, polícia intenzívne pracuje.

>>> Streľba na univerzite v Prahe

Vo štvrtok 21.decembra 24-ročný študent Filozofickej fakulty UK zastrelil 14 ľudí a 25 ľudí je zranených. Ako potvrdil český minister vnútra Vít Rakušan, trinásť ľudí zomrelo priamo na mieste, pričom jeden človek zomrel v nemocnici. Medzi zranenými sú aj traja cudzinci. Páchateľ je tiež po smrti. Policajný prezident Martin Vondrášek povedal, že si podľa všetkého zobral život sám.

Viac k témam: Krimi, Streľba na univerzite v Prahe, Streľba v Prahe
Zdroj: SITA.sk – Urobím to, čo sa stalo v Prahe, zavolal 63-ročný muž na linku 155 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *