Podvod roka! Dôchodca prišiel o takmer 450-tisíc eur, páchateľ použil rôzne zámienky

Páchateľ je aktuálne stíhaný na slobode.

24.12.2023 (SITA.sk) – V okrese Nové Mesto nad Váhom 48-ročný muž postupne vylákal od 72-ročného dôchodcu takmer 450-tisíc eur.

Rôzne zámienky

Ako informuje trenčianska polícia na sociálnej sieti, časť sumy mala byť pôžičkou slúžiacou na úhradu nákladov liečby a následne pohrebu páchateľovho otca.

Neskôr však od dôchodcu pod rôznymi zámienkami vylákal aj ďalšie finančné prostriedky na úhradu nákladov opravy a následne predaja jeho rodinného domu. Poškodenému povedal, že predajom domu mu chce dlh splatiť.

104 splátok

Polícia páchateľa obvinila z podvodu. Aktuálne je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

„Páchateľ počas obdobia viac ako štyroch rokov poškodenému predkladal sfalšované listiny, emailové komunikácie neexistujúcich osôb vystupujúcich v mene bankových inštitúcií, notárskych úradov, vymyslených štátnych orgánov, ktoré mali vypovedať o rôznych blokáciách na predaj uvedeného rodinného domu,“ informovala polícia.

Sumu takmer 450-tisíc eur dôchodca poskytol páchateľovi spolu v 104 splátkach v hotovosti, ale aj prevodmi na bankové účty.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dôchodcovia, Podvod, Podvodník, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Podvod roka! Dôchodca prišiel o takmer 450-tisíc eur, páchateľ použil rôzne zámienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *