Polícia obvinila vo veci výbuchu chaty v Lehote pod Vtáčnikom jej majiteľa, jedno dieťa utrpelo zranenie s trvalými následkami

K výbuchu propán – butánu v chatovej oblasti Sekaniny došlo 25. júla.

27.12.2023 (SITA.sk) – Polícia obvinila v prípade výbuchu chaty v Lehote pod Vtáčnikom v okrese Prievidza z leta tohto roku jej 67-ročného majiteľa pre prečin všeobecného ohrozenia.

Jedno dieťa utrpelo trvalé následky

K výbuchu propán – butánu v chatovej oblasti Sekaniny došlo 25. júla, v tom čase bolo v chate 13 osôb, z toho 10 detí. Jedno dieťa utrpelo zranenie s trvalými následkami, všetci ostatní utrpeli po výbuchu len povrchové zranenia.

Polícia v Prievidzi sa okamžite začala týmto prípadom zaoberať. Ako informovala hovorkyňa trenčianskej krajskej polície Katarína Kuzmová, znaleckým skúmaním bolo preukázané, že výbuch nastal v technickej miestnosti pod kuchyňou, kde došlo k úniku propán-butánu z plynovej prípojky.

Nevhodné umiestnenie tlakovej fľaše

Tento plyn je ťažší ako vzduch, z miesta úniku klesal k podlahe a postupne vypĺňal technickú miestnosť. Keď dosiahla zmes propán-butánu a vzduchu výškovú úroveň domácej vodárne, došlo pri aktivácii elektromotora čerpadla k iskreniu, čo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobilo výbuch.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Zo znaleckého skúmania jednoznačne vyplýva, že hlavnou príčinou tejto udalosti bolo nevhodné umiestnenie tlakovej fľaše s propán-butánom v nedostatočne vetranej miestnosti, kde majiteľ chaty prevádzkoval spotrebič s otvoreným ohňom,“ uviedla Kuzmová. Obvinenému 67-ročnému majiteľovi chaty hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Viac k témam: chata, hovorkyňa trenčianskej polície, Obvinenie, trenčianska polícia, všeobecné ohrozenie, Výbuch
Zdroj: SITA.sk – Polícia obvinila vo veci výbuchu chaty v Lehote pod Vtáčnikom jej majiteľa, jedno dieťa utrpelo zranenie s trvalými následkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *