Polícia odhalila v Pardubiciach tajne otvorené pohostinstvo, ľudia sa pokúsili ujsť cez kuchyňu

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia odhalila v českom meste Pardubice pohostinstvo, ktoré bolo otvorené v čase núdzového stavu. Hovorca polície Jiří Sejkora potvrdil, že zadržali osem ľudí.

Vstup do prevádzky, ktorá mala byť pre obmedzenia súvisiace s bojom proti šíreniu koronavírusu zatvorená, bol ukrytý vo vnútri budovy a zákazník musel zatelefonovať na číslo pre rozvoz jedla, aby sa dostal dovnútra.

Ľudia sa snažili ujsť cez kuchyňu

Na oknách bola nalepená nepriehľadná fólia, prechody na terasu zakrývali deky a záclony.

„Navonok sa všetko tvárilo, že vo vnútri je zhasnuté,“ dodal hovorca. Keď polícia zabúchala na dvere, v pohostinstve zhasli svetlá a prestala hrať hudba.

Hostia sa pokúsili utiecť východom cez kuchyňu, kde však na nich čakala hliadka. Na stoloch následne našli čapované pivá či zapálené cigarety.

Výhovorky im neprešli

Všetci prítomní mali pozitívnu dychovú skúšku na alkohol. Prevádzkovateľ polícii tvrdil, že všetci zákazníci bývajú v budove, kde sa nachádza aj pohostinstvo.

Tento argument však neprešiel, keďže sa niektorí priznali, že bývajú neďaleko.

Viac k témam: česká polícia, Koronavírus, núdzový stav, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia odhalila v Pardubiciach tajne otvorené pohostinstvo, ľudia sa pokúsili ujsť cez kuchyňu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *