Polícia v Chorvátsku našla v rozvodnenej rieke telo hľadaného dievčatka

Dievčatko sa rieku Dragonja pokúšalo prejsť spolu so svojou matkou a súrodencami.

11.12.2021 (Webnoviny.sk) – Chorvátska polícia v sobotu našla telo desaťročného tureckého dievčatka, ktoré uniesla rozvodnená rieka na hranici so Slovinskom. Stalo sa tak, keď sa dievča s jej rodinou vo štvrtok v noci snažilo rieku Dragonja prejsť. Telo našli o zhruba 400 metrov ďalej po prúde od miesta, kde matka naposledy videla svoju dcéru.

Polícia našla matku vo štvrtok, ako sa drží kmeňa stromu, pričom bola podchladená a v šoku. Jej ďalšie dve deti boli už na slovinskej strane. Rodina sa zjavne usilovala dostať do Slovinska.

Hranice medzi Chorvátskom a Slovinskom sú na trase migrantov, ktorí sa snažia dostať do západnej Európy. Na Balkáne uviazli tisíce migrantov a predpokladá sa, že stovky z nich prespávajú v provizórnych stanoch alebo v opustených domoch.

Ľudia, ktorí sa snažia prejsť hranice mimo oficiálnych priechodov, čelia prírodným nebezpečenstvám aj možnému vykorisťovaniu zo strany prevádzačov.

Viac k témam: Prevádzači, Utečenci migranti, Utopenie, Záchrana migrantov
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Chorvátsku našla v rozvodnenej rieke telo hľadaného dievčatka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *