Postrelený kňaz z Lyonu mal pomer s manželkou útočníka, pred mesiacom rezignoval

8.11.2020 (Webnoviny.sk) – Podozrivý z minulotýždňového útoku na gréckeho pravoslávneho kňaza vo francúzskom Lyone sa priznal, že na neho strieľal pre osobný spor. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že 40-ročný muž povedal prokurátorom, že kňaz mal pomer s jeho manželkou.

Ako uvádza francúzsky denník Le Parisien, podozrivého muža, ktorý je údajne Gruzínec, zatkli v piatok v jeho dome v Lyone. Lyonský prokurátor vo vyhlásení uviedol, že „ako vyšlo najavo, je to manžel ženy, ktorá mala milostnú aféru s obeťou„. Manžel 35-ročnej Rusky prokurátorom povedal, že nemal v úmysle kňaza zabiť.

Incident sa stal 31. októbra, keď páchateľ strelil 52-ročného Nikolaosa Kakavelakisa pred kostolom puškou do brucha. Streľba sa odohrala pár dní po teroristickom útoku v Nice a sprvu panovali obavy, že ho streľba napodobňuje. Motív nebol sprvu známy a úrady spustili vyšetrovanie pokusu o vraždu.

Vyšetrovanie sa posunulo vpred po tom, čo sa kňaz v stredu prebral z kómy a zhováral sa s políciou. Duchovný, ktorý sa zotavuje po operácii, pred mesiacom rezignoval.

Viac k témam: francúzska polícia, milostná aféra, postrelený muž, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Postrelený kňaz z Lyonu mal pomer s manželkou útočníka, pred mesiacom rezignoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *