Pravidlá na slovenských hraniciach sa zmenia. Poľsko, Maďarsko aj Rakúsko sa stanú červenými krajinami

14.11.2020 (Webnoviny.sk) – Od pondelka 16. novembra sa menia pravidlá na hraničných priechodoch Slovenska so susednými krajinami. Poľsko, Maďarsko a Rakúsko budú na základe novej metodiky ECDC zaradené do zoznamu tzv. červených krajín.

Viac o téme: Koronavírus

Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Po návrate izolácia a testovanie

Pre osoby vstupujúce na územie Slovenskej republiky z týchto krajín bude platiť povinnosť zaregistrovať sa na webovej stránke http://korona.gov.sk/ehranica najneskôr pri vstupe a povinnosť ísť do izolácie v domácom prostredí do doby získania negatívneho výsledku RT PCR testu na ochorenie COVID-19.Ak výsledok testu nezískajú a priebeh izolácie je bezpríznakový, tak izolácia končí dovŕšením desiateho dňa.

Nákladná doprava bude hranice prekračovať bez obmedzenia, tranzit bude povolený za podmienky prejsť územím do 8 hodín bez zastavenia, výnimkou je čerpanie pohonných hmôt.

Pendleri majú výnimku

Alternatívou k povinnostiam registrácie a izolácie je podľa Bárdyovej možnosť preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, ktorý bol vykonaný v laboratóriách mimo územia Slovenskej republiky.

Výnimku budú mať tzv. pendleri, ktorí majú mať so sebou vyplnené a potvrdené tlačivo od zamestnávateľa o tom, že pracujú na území susedného štátu.

Na hranici s Ukrajinou sa už testovať nebude

Zároveň polícia informovala, že od pondelka 16. novembra sa už na vonkajšej hranici s Ukrajinou nebude vykonávať testovanie osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky antigénovými testami.

Viac k témam: antigénové testy, COVID-19, hranice Slovenska, hraničné priechody, Koronavírus, Pandémia, štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk – Pravidlá na slovenských hraniciach sa zmenia. Poľsko, Maďarsko aj Rakúsko sa stanú červenými krajinami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *