Pribudne nový štátny sviatok, prezidentka podpísala novelu zákona o štátnych sviatkoch

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch, novelu zákona o Fonde na podporu športu a novelu zákona o vysielaní a retransmisii. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Počet štátnych sviatkov sa rozšíri na šesť, novým štátnym sviatkom sa stane 28. október ako Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu. Tento deň síce bude štátnym sviatkom, ale nebude dňom pracovného pokoja.

Novela zákona o Fonde na podporu športu rozšíri okruh žiadateľov o príspevok z Fondu na podporu športu aj o samosprávne kraje. Novela zákona o vysielaní a retransmisii zasa zavádza, že kandidáti na členov Rady pre vysielanie a retransmisiu prejdú verejným vypočutím. To sa bude konať pred Výborom Národnej rady SR pre kultúru a médiá, vysielať by sa malo prostredníctvom webového sídla NR SR.

Viac k témam: Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu, fond na podporu športu, novela zákona, štátny sviatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pribudne nový štátny sviatok, prezidentka podpísala novelu zákona o štátnych sviatkoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *