Putin sa podľa NATO pripravuje na ďalšiu vojnu, v „slepej uličke v tajge“ pripisuje vinu Západu, nacistom i Marťanom

Reakcie na utorňajšie vystúpenie ruského vodcu Vladimira Putina pred tamojším parlamentom.

22.2.2023 (SITA.sk) – Neonacizmus, všetko a všetci sú protiruskí, Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) plánovala zaútočiť, protiruský projekt Ukrajiny spustilo Rakúsko-Uhorsko, Rusku sa darí výborne a sankcie nefungujú. Takto poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko na Twitteri zhrnul utorňajšie vystúpenie ruského vodcu Vladimira Putina pred tamojším parlamentom.

Putin s „alternatívnou“ verziou dejín

Putin v utorok zopakoval svoj štandardný prejav, v ktorom obvinil Západ, Ukrajinu a neonacistov. Jeho tvrdenia, že Západ, NATO a Ukrajina sa chystajú napadnúť Rusko, boli zjavné a do očí bijúce lži určené pre ruské obyvateľstvo,“ poznamenal Heraščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putinovo vystúpenie prišlo v čase, keď sa blíži prvé výročie ruskej invázie na Ukrajinu. Už po niekoľký raz prišiel Putin s vlastnou „alternatívnou“ verziou dejín a zdôraznil, že Rusko sa snažilo vyriešiť konflikt v Donbase mierovými prostriedkami.

Postoj Západu bol podľa neho „podvod“ a „krutá lož“. Nezabudol na ďalšie zo svojich tradičných ospravedlnení vojny, keď podotkol, že Kyjev sa pokúšal získať biologické a jadrové zbrane.

Určitý druh absurdity

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan podľa spravodajského webu CNN uviedol, že „v predstave, že Rusko bolo pod nejakou formou vojenskej hrozby zo strany Ukrajiny alebo kohokoľvek iného, je určitý druh absurdity“.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg poznamenal, že Putin v prejave jasne ukázal, že nemieni ukončiť vojenskú agresiu.

Jeden rok od začiatku invázie nevidíme žiadne známky toho, že by sa prezident Putin pripravoval na mier. Naopak, ako v utorok jasne povedal, pripravuje sa na ďalšiu vojnu,“ skonštatoval Stoltenberg.

Konšpiračné teórie sú všade

Podľa poradcu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajla Podoľaka ruský vodca počas vystúpenia demonštroval, že žije mimo reality a v zmätku.

„A zdôraznil, že Ruská federácia je v bezpodmienečnej ‚slepej uličke v tajge‘ a nemá a nebude mať sľubné riešenia. Pretože ‚nacisti, Marťania a konšpiračné teórie‘ sú všade,“ vyhlásil Podoľak na Twitteri.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Prejav, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin sa podľa NATO pripravuje na ďalšiu vojnu, v „slepej uličke v tajge“ pripisuje vinu Západu, nacistom i Marťanom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *