Rakúsko si vo Viedni pripomenulo obete koronavírusu, zapálili vyše 13-tisíc sviečok

Na podujatí sa zišlo niekoľko desiatok tisíc ľudí.

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Desiatky tisíc ľudí si v nedeľu večer vo Viedni na spomienkovom podujatí pripomenuli viac ako 13-tisíc obetí pandémie koronavírusu v Rakúsku. „More svetiel“, ktoré podporili desiatky organizácií občianskej spoločnosti, podľa rakúskych médií prilákalo v hlavnom meste viac ako 30-tisíc ľudí.

Tí okolo viedenského centrálneho okruhu vytvorili reťaz z viac ako 13-tisíc sviečok, jednu pre každého človeka, ktorý zomrel v Rakúsku, a držali minútu ticha. Spomienkové podujatie tiež malo vyjadriť solidaritu so zdravotníckymi pracovníkmi. „Sme jednoducho ľudia z občianskej spoločnosti, ktorí chcú vyslať signál,“ povedal organizátor Daniel Landau pre noviny Kurier.

Viac o téme: Koronavírus

Okrem ľudí, ktorí sa na mori svetiel zúčastnili osobne, si obete sviečkami doma pripomenuli aj mnohí ďalší, vrátane prezidenta Alexandra van der Bellena, a na sociálnych sieťach vyjadrili solidaritu pod hashtagom #YesWeCare (áno, záleží nám na tom, pozn. red.).

Podujatie sa uskutočnilo po niekoľkých týždňoch protestov proti pandemickým reštrikciám a povinnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Desiatky tisíc ľudí protestovali aj v sobotu.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Spomienka
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko si vo Viedni pripomenulo obete koronavírusu, zapálili vyše 13-tisíc sviečok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *