Rusi pokračujú v útoku na Avdijivku, Ukrajincov chcú vytlačiť aj z pozícií na východnom brehu Dnipra

Na fronte pri Avdijivke ukrajinské sily držia línie a spôsobujú Rusom značné straty.

4.1.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda počas plynulého dňa pokračovala v snahe vytlačiť ukrajinské jednotky z ich pozícií na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti aj v úsilí o prelomenie ukrajinskej obrany v okolí mesta Avdijivka v Doneckej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedol to vo štvrtok ráno na Facebooku ukrajinský generálny štáb. Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Na fronte pri Avdijivke ukrajinské sily držia línie a spôsobujú Rusom značné straty, uviedol generálny štáb a dodal, že v priebehu uplynulého dňa Ukrajinci odrazili 13 ruských útokov.

V Chersonskej oblasti sa Rusi napriek značným stratám snažia vyhnať ukrajinských vojakov z východného brehu Dnipra. „V priebehu uplynulého dňa Rusi podnikli deväť neúspešných útočných operácií,“ konštatovalo ukrajinské velenie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, Chersonská oblasť, donecká oblasť, Rieka Dnipro, Ruská armáda, ruské straty, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi pokračujú v útoku na Avdijivku, Ukrajincov chcú vytlačiť aj z pozícií na východnom brehu Dnipra © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *