Rusi zostrelili 32 bezpilotných lietadiel a došlo aj k útokom proukrajinských sabotážnych skupín, tvrdí Moskva (video)

Ukrajinským médiám sa nepodarilo tieto správy overiť.

31.12.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že v noci na sobotu bolo zostrelených dovedna 32 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad Brianskou, Oriolskou, Kurskou a Moskovskou oblasťou. Referuje o tom web Kyiv Independent, ktorý však dodáva, že tieto správy sa nepodarilo overiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor Belgorodskej oblasti pri hraniciach s Ukrajinou Viačeslav Gladkov vyhlásil, že pri zásahu súkromného sídla zahynul jeden človek. Štyria ľudia sú v súčasnosti ošetrovaní kvôli zraneniam. Gladkov uviedol, že škody utrpelo 10 súkromných obydlí a v meste Belgorod bola prerušená dodávka vody.

V Brianskej oblasti gubernátor Alexander Bogomaz informoval o zostrelení šiestich dronov. Potvrdil, že nedošlo k žiadnym obetiam. Ruské úrady tvrdia, že v regióne, ktorý hraničí s Ukrajinou aj Bieloruskom, došlo k viacerým útokom proukrajinských sabotážnych skupín, ako aj k náletom dronov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Rusi zostrelili 32 bezpilotných lietadiel a došlo aj k útokom proukrajinských sabotážnych skupín, tvrdí Moskva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *