Samovražedné útoky zabili v Afganistane najmenej 34 ľudí, medzi zranenými sú aj deti

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Najmenej 34 ľudí zomrelo v nedeľu pri dvoch separátnych samovražedných bombových útokoch v Afganistane, ktorých cieľmi bola vojenská základňa a konvoj šéfa provinčnej rady. V provincii Ghazní na východe krajiny zahynulo 31 vojakov a ďalších 24 bolo zranených, keď útočník vozidlom naplneným výbušninami vošiel na vojenskú základňu a auto odpálil.

Uviedol to predstaviteľ afganskej národnej bezpečnostnej rady, ktorý však hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nemá oprávnenie komunikovať priamo s médiami.

Šéf zdravotníckeho úradu provincie Ghazní potvrdil počet obetí na životoch aj počet zranených. Hovorca ministerstva vnútra Tarík Arian uviedol, že k bombovému útoku došlo, ale neposkytol nijaké ďalšie podrobnosti.

K ďalšiemu samovražednému útoku v nedeľu došlo na juhu Afganistanu v provincii Zábul. Terčom bol konvoj šéfa provinčnej rady. O život prišli najmenej traja ľudia a dvanásti, vrátane detí, utrpeli zranenia. Šéf provinčnej rady útok prežil s malými zraneniami, ale zomrel jeden z jeho osobných strážcov. K zodpovednosti za útoky sa ihneď nikto neprihlásil.

K bombovým útokom došlo v čase, v ktorom zástupcovia afganskej vlády a militantného hnutia Taliban prvýkrát priamo rokujú v Katare s cieľom ukončiť vojnu, ktorá v krajine trvá už desaťročia.

Viac k témam: deti, samovražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Samovražedné útoky zabili v Afganistane najmenej 34 ľudí, medzi zranenými sú aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *