Scholz hodinu telefonoval s Putinom, ruského prezidenta vyzval na diplomatické riešenie vojny na Ukrajine

Kancelár zdôraznil, že Nemecko je odhodlané podporovať Ukrajinu pri zabezpečovaní jej obranyschopnosti proti Rusku.

2.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, pričom odsúdil ruské útoky na civilnú infraštruktúru na Ukrajine. Tiež vyzval Putina, aby čo najskôr našiel diplomatické riešenie pre jeho vojnu na Ukrajine.

Telefonát, ktorý sa venoval „ruskej agresívnej vojne na Ukrajine a jej následkom“, trval hodinu, povedal hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit, informuje spravodajský portál CNN.

Ukrajine dodajú ďalšie Gepardy

Kancelár tiež zdôraznil, že Nemecko je odhodlané podporovať Ukrajinu pri zabezpečovaní jej obranyschopnosti proti Rusku, dodal hovorca.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemecko podľa zoznamu dodávok zverejnených vládou plánuje dodať Ukrajine ďalších sedem protilietadlových tankov Gepard a dodatočných 100-tisíc súprav prvej pomoci.

Putin podľa Kremľa Scholzovi povedal, že pozícia Západu k Ukrajine je „deštruktívna“ a Nemecko by malo zvážiť svoj prístup.

Útoky na ruskú infraštruktúru

Vojenská pomoc, „ako aj komplexná politická a finančná podpora Ukrajiny vedie k tomu, že Kyjiv úplne odmieta myšlienku akýchkoľvek rokovaní,“ vyhlásil Kremeľ.

Podľa neho tiež v rozhovore padlo, že ruská armáda „dávno upustila od cielených raketových útokov proti určitým cieľom na území Ukrajiny, ale teraz sa takéto opatrenia stali vynútenou a nevyhnutnou odpoveďou na provokatívne útoky Kyjeva na ruskú civilnú infraštruktúru“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz hodinu telefonoval s Putinom, ruského prezidenta vyzval na diplomatické riešenie vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *