Šéf kancelárie Bieleho domu je pozitívny na COVID-19, pred voľbami cestoval s Trumpom

7.11.2020 (Webnoviny.sk) – Šéf kancelárie Bieleho domu Mark Meadows mal pozitívny test na koronavírus. Informáciu, ktorú ako prvú prinieslo Bloomberg News, pre agentúru AP potvrdili dvaja predstavitelia z administratívy. Podrobnosti, napríklad aký je jeho súčasný stav, neuviedli.

Podľa jedného zo zmienených predstaviteľov malo pozitívne testy niekoľko ďalších zamestnancov Bieleho domu.

Meadows cestoval s prezidentom Donaldom Trumpom pred utorkovými voľbami a naposledy sa na verejnosti objavil v stredu skoro ráno bez rúška. Keď u Trumpa pred viac ako mesiacom potvrdili koronavírus, bol jedným z jeho blízkych spolupracovníkov, denne sa však testoval a mal svoj bežný pracovný rozvrh.

Spojené štáty sa v ostatnom období potýkajú s rekordnými dennými prírastkami prípadov nákazy koronavírusom. Za posledné dva týždne sa počet takýchto prípadov zvýšil o viac ako 50%.

Podľa analýzy AP, ktorá pracovala s dátami Johns Hopkins University, sa sedemdňový kĺzavý priemer denných nových prípadov zvýšil z 61 166 z 22. októbra na 94 625 z 5. novembra. V dôsledku nákazy v Spojených štátoch zomrelo viac ako 236-tisíc ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: americký prezident, Koronavírus COVID-19 v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf kancelárie Bieleho domu je pozitívny na COVID-19, pred voľbami cestoval s Trumpom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *