Šéfka generálnej prokuratúry Kováčiková šla po pozitívnom teste do práce odovzdať agendu

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prvá námestníčka Generálnej prokuratúry SR Viera Kováčiková, ktorá prokuratúre dočasne šéfuje, sa po pozitívnom výsledku testu na COVID-19 namiesto karantény pobrala do práce za účelom odovzdania agendy.

Dočasný policajný prezident Peter Kovařík pre Denník N uviedol, že postup námestníčky preverí polícia. Výsledok antigénového testu Kováčikovej potvrdil neskôr aj PCR test.

Následne boli podľa hovorkyne generálnej prokuratúry Jany Tökölyovej osoby s úzkym kontaktom s námestníčkou opakovane pretestované s negatívnym výsledkom. Výnimkou bola iba jedna osoba z iného organizačného ústavu, s ktorou bola Kováčiková minulý týždeň v pracovnom kontakte.

Hovorkyňa pre webový portál tiež uviedla, že Kováčiková po absolvovaní antigénového testu, ktorý bol pozitívny, bezodkladne oznámila výsledok testovania v kancelárii generálneho prokurátora za účelom odovzdania agendy. Portál poukázal, že námestníčka podľa platných pravidiel nemala ísť do kancelárie odovzdať agendu, ale domov.

Viac o téme: Koronavírus

Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfka generálnej prokuratúry Kováčiková šla po pozitívnom teste do práce odovzdať agendu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *