Najvyšší súd zrušil verejné zasadnutie v kauze falšovania zmeniek s Kočnerom a Ruskom

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR zrušil pre aktuálnu pandemickú situáciu verejné zasadnutie v kauze falšovania miliónových zmeniek. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. Verejné zasadnutie s obžalovanými Marianom K. a Pavlom R. bolo naplánované na 10. a 11. novembra.

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo februári uznal podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia.

Marian K. má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur. Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian K. voči Pavlovi R. a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované. Obaja odsúdení sa voči verdiktu o vine odvolali.

Viac k témam: falšovanie zmeniek, Koronavírus, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko)
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zrušil verejné zasadnutie v kauze falšovania zmeniek s Kočnerom a Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *